Lekcje Gitary Klasycznej


....o mnie...

Nazywam się Paweł Janowski

Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego   w Gliwicach w klasie gitary klasycznej Andrzeja Tomali.

Uczestniczyłem w wielu konkursach gitarowych i kompozytorskich w kraju i za granicą; m. in. (Nysa, Chodzież, Zabrze, Homel).

W międzynarodowym konkursie kompozytorskim "International Competition of Composers on The Best Guitar Miniature - Seven Notes Six Strings" na Białorusi otrzymałem w 2012 roku wyróżnienie. W 2014r - laureatem i zdobywcą pierwszego miejsca za kompozycję "April" w XII International Competition on the Best Guitar Miniature, Homel 2014

Występowałem w kraju i za granicą solo jak i zespołowo (duety, tria, kwartety, orkiestra gitarowa) m in. w Pradze, Oslo, Warszawie. Od 15 lat występuję wraz z Zespołem Prowincjonalnym (piosenka poetycka).

Razem ze znakomitym gitarzystą Mariuszem Bierzyńskim koncertuję w duecie gitar klasycznych "NOVA". Wykonujemy muzykę od klasycznej, poprzez G. Gershwina, A.C. Jobima, elementy muzyki greckiej, włoskiej, kubańskiej, utwory z kręgu muzyki pop. Występujemy na wernisażach, ogólnopolskich konferencjach, koncertach plenerowych. Często poszerzamy skład o perkusję, bas, kat mallet, puzon, flet, skrzypce czy saksofon.

 

Biorę czynny udział w życiu kulturalnym naszego regionu, komponuję, piszę muzykę ilustracyjną, aranżuję, jestem akompaniatorem i nauczycielem.

 

Gra na gitarze klasycznej nadal jest dla mnie wielką przyjemnością i chętnie dzielę się nią z moimi uczniami. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i z radością przekazuję tę pasję innym.

NOVA DUO  - Galeria Wzgórze, maj 2015            www.facebook.com/novaduo

 

 

 

 

Posiadam trzynastoletnie doświadczenie w nauczaniu, przygotowanie metodyczne, oraz wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne.

 

Specjalizuję się zarówno w nauczaniu indywidualnym, grupowym jak i w prowadzeniu orkiestry gitar klasycznych. Tworzę również aranżacje na większe składy oraz piszę opracowania i publikuję.

 

Moje zainteresowania muzyczne są zróżnicowane - od muzyki Jana Sebastiana Bacha po współczesne kompozycje Heitora Villa-Lobosa i muzykę filmową, od poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy czy Jana Wołka po soul, folk i gypsy jazz.

Jestem także absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.


Współpraca i polecane strony:

- lekcje saksofonu w Gliwicach

http://lekcjesaksofonu.pl/

http://pawelpiec.pl