Lekcje Gitary Klasycznej


.Program Lekcji oraz niezbędne wyposażenie

 

1. Program lekcji

 

Kurs gry na gitarze klasycznej dostosowany jest do wieku, zainteresowań oraz predyspozycji ucznia.

 

Program lekcji przewiduje naukę gry techniką klasyczną od podstaw ( zapis nutowy, zasady muzyki), po techniki bardziej zaawansowane oraz naukę gry akordowej (piosenki rockowe, turystyczne, poezja śpiewana, bicia, różne rodzaje akompaniamentu, tabulatury i inne.)

 

Lekcje gry na gitarze uzupełniane są wiadomościami z zakresu harmonii, literatury muzycznej oraz kształcenia słuchu - tak więc cały kurs staje się kompleksowy.

 

Nauka przebiega w przyjemnej atmosferze, wszystkie nowe zagadnienia wprowadzane są stopniowo.

 

Na lekcje zapraszam wszystkich, którzy chcą się nauczyć gry na gitarze klasycznej - bez względu na wiek. Oczywiście naukę gry na gitarze może rozpocząć osoba w każdym wieku, jednak   w przypadku bardzo małych dzieci wymagam umiejętności czytania. Mam też wielu dorosłych uczniów dla których gra na gitarze jest wielką przyjemnością i spełnieniem marzeń z dzieciństwa.

 

Pomagam w zakupie instrumentu - doradzę i zwrócę uwagę na najistotniejsze szczegóły. Na okres próbny mogę wypożyczyć własną gitarę. Udostępniam także wszystkie potrzebne materiały. Lekcje odbywają się w Bielsku - Białej (Straconka) lub w domu ucznia (dodatkowa opłata za dojazd).

 

UWAGA: nie uczę gry na gitarze elektrycznej/ akustycznej/ gry kostką.

 

 

2. Niezbędne wyposażenie gitarzysty

 

Gitara. Obecnie nie ma problemu z zakupem instrumentu. W sklepach nawet w naszym Bielsku jest bardzo duży wybór gitar. Instrument dla początkującego gitarzysty można kupić już za około 400zł.

Nie polecam zakupu gitary przez internet. Lepiej kupić instrument sprawdzony przez nauczyciela niż ryzykować zakup na odległość. Niesprawdzony instrument może okazać się felerny a w konsekwencji skutecznie zniechęci do nauki.

 

Podnóżek. Podnóżek zapewnia właściwą postawę podczas gry, umożliwia on odpowiednie ułożenie rąk oraz ich rozluźnienie zapewniając tym samym wysokie efekty pracy.

 

Pulpit. Dzięki niemu nuty znajdują się wprost przed naszymi oczami. Zastosowanie pulpitu zapewnia zachowanie właściwej postawy grającego.

 

3. Strefa ucznia

 

Literatura gitarowa:

 

pobierz plik

 

wersja podstawowa

wersja rozszerzona